הצגות ילדים למגזר הדתי

שמסבירות לילדים שיש להם ערך עצמי, הצגות שמראות לילדים ששווה לעשות מעשים טובים

ב"קרן אור- התיאטרון היהודי" אנחנו שמים דגש להצגות חינוכיות וערכיות שמביאות ערך מוסף חוויתי ומרתק לילדים מהמגזר הדתי.

ההצגות שלנו מלמדות ילדים שיש להם ערך עצמי, שהם טובים ויכולים לעשות מעשים טובים ולמה זה שווה לעשות מעשים טובים.

ההצגות, הפעילויות וחוגי העשרה שלנו כולן צנועות בלבוש צנוע, מורכבות מאביזרים ותפאורה עבודת יד, והן מתעסקות במגוון נושאים שברוח היהודית – ממעגל השנה ומועדי ישראל, סיפורי התנ"ך, ועד ההתמודדויות שיש מול החלטות, ההתמודדויות שיש לילדים מול היצר הרע, וההתמודדות שיש לילדים מול בחירות. 

כאן תוכלו לראות את רשימת ההצגות, את חוגי העשרה והפעילויות שאני מציעה לילדים מהמגזר הדתי. אנחנו גם מציעים חבילה מיוחדת לבניית הצגה או פעילות בהתאמה אישית ללקוח, למטרות ולערכים שהוא רוצה להעביר את הילדים. 

בהצגות של קרן אור הילדים צוחקים, מתגלגלים מצחוק, מרותקים ומשתתפים

בכל פעם שאני מגיעה לגן להעביר הצגות ילדים למגזר הדתי, הילדים מקבלים אותי בשמחה רבה. הם צועקים וקוראים "הנה קרן אור הגיעה!" זוהי זכות מאוד גדולה להעביר הצגות ילדים למגזר הדתי, וזוהי זכות שאני לא לוקחת כמובן מאליה.

במהלך ההצגה אני מעלה כמה ילדים להצגה והם הופכים להיות דמויות מתוך סיפור המחזה. הפירגון הרב שאני נותנת והאהבה שאני מרעיפה עליהם פותחת להם את הלב. ילדים ביישנים שלא העזו לעמוד ולדבר מול החברים, הם לאט לאט נפתחים בהנחייה שלי, והם פורחים על במה ומנהיגים ילדים אחרים בגן. הם פרוצים בעצמם המון מחסומים ואור גדול עולה מליבם ונחשף לכולם .

בכל הצגות ילדים למגזר הדתי שלי, אני משתפת את הילדים, והם קוראים קריאות "תיזהרי! הנה המן מגיע" או צועקים יחד איתי "תן טל ומטר על פני האדמה!" הם מרותקים להצגה, צוחקים נהנים ואחר כך רצים להורים לספר איזו הצגה נפלאה הייתה היום בגן ומספרים להם מה למדו מההצגה.

הצגות למגזר הדתי עם קרן אור מאת התיאטרון היהודי - הילדים זוכרים את ההצגה להרבה זמן כי הן נחרטות לילדים בלב בקטע טוב

אני משקיעה זמן רב בבניית כל הצגה והצגה, וממקדת אותה בנושא מסוים שחשוב שהילד יקבל. למשל באחת מהצגות ילדים למגזר הדתי שהעברתי, היה הנמכה של גבס של המזגן בתקרה. פתאום באמצע ההצגה יצאה משם חתולה, וכל הילדים צרחו "חתולה! חתולה!" האמת שזה היה מבהיל.

ראיתי שהם מאוד מרוכזים בחתולה, והבנתי שבמקום שהחתולה תקלקל את ההצגה – אני אצרף אותה להצגה.

בעלי, ששיחק לצידי בהצגה, שיחק באותה הצגה את אבא שלי.

צלצלתי אליו באמצע ההצגה לשאול איזו עצה לאיזו דילמה שאני נמצאת בה, ואמרתי שאני לא יודעת מה לעשות הוא ענה "הרימי עיניים לשמיים ותתפללי להשם לבקש עצה טובה".

עניתי לו ש "אני מפחדת שאם אני אשא את עיני לשמיים יפול עליי חתולים על הראש!"  כל הילדים נקרעו מצחוק מזה. המשכתי ואמרתי "אבל אבא נופלים חתולים מהשמיים וילדים פוחדים מזה להרים עיניים ולהתפלל". ובעלי ששיחק את האבא הגיב "נשים מבטחנו בה'. העיקר לא לפחד כלל".

הוא התחיל לשיר את הניגון "כל העולם כולו גשר צר מאוד". לימדנו את הילדים את המשפט והמנגינה "והעיקר לא לפחד כלל". והם שרו בקול גדול. כל הילדים היו מאוד מעורבים, והגננת שרה איתם יחד. אחרי זה קיבלתי טלפונים מהורים ששמעו על ההצגה. המחמאות והשמחה שטפו אותי והורים סיפרו שלימדתי אותם את הכלל החשוב הזה לא לפחד כלל.

כל פעם שהייתי מגיעה למקום חדש להעביר הצגות ילדים למגזר הדתי, המארגנים היו מבקשים את הסיפור עם החתולה. לא רק לילדים ההצגות שאני עושה נחרטות בלב, אלא גם להורים, לגננות, למארגני האירוע השונים.

משתפת את הילדים בהצגה אם רואה בזה צורך, מזהה ילדים שיש להם כשרון ומשתפת אותם לקראת הסוף

ההצגות לילדים דתיים שאני יוצרת, תמיד יוצרים התלהבות ורצון להשתתף אצל הילדים הנפלאים. אני מעלה גם את אלה שאני מבחינה שיש להם כישרון למשחק ותיאטרון ונותנת להם הזדמנות לגלות את הדמיון שלהם, היצירה והכישרון החבוי. ההצגות נבנו במיוחד עבור ילדים דתיים לפי סיפורי הדת והמסורת. האור בעיניים של הילדים בזמן ההצגות שהם עוברים – נדלק ,והם סוחפים אחריהם את כל הגן כשזה קורה. ההצגות לילדים דתיים חושפות את הילדים אל תחושות וחוויות חדשות שלא חוו בעבר. הם לומדים על הביטחון העצמי שלהם מול עצמם, מול החברים ומול המבוגרים שבחייהם. הרבה כישרונות גיליתי ככה בשיתוף הילדים. כמו כן, זה עוזר גם לילדים אחרים, למשל יש להם בעיות משמעת. אני מעלה ילדים שהתנהגו יפה, כאילו זה "פרס", והילדים שלא עלו כי הם הפריעו, רוצים מאוד לעלות בפעם הבאה שאני מזמינה, כך בהצגה הבאה הם לא מפריעים. שיטה בדוקה! 

חשוב לי דרך ההצגות להסביר להם שיש להם ערך עצמי ושהם טובים ויכולים לעשות מעשים טובים, למה זה שווה לעשות מעשים טובים

תמיד שאני עושה הצגות לילדים חרדיים או דתיים, תמיד אני משתדלת למצוא משהו שנוגע לחיים האישיים של הילד. לכן , היה ילד בגן חרדי אחד שידעתי שאמא שלו חולה מאוד. אז החלטתי שכדאי לעזור לילד לעכל את המצב, וגם לשתף את חבריו שיעזרו ויעודדו אותו, אז המצאתי סיפור והמחזה. בסיפור סיפרתי על מישהו שאמא שלו הייתה חולה וכל הרופאים אמרו לו שאין דרך לרפא אותה. שהם ניסו את הכל , והם לא ידעו מה לעשות.  הילדים התחילו לצעוק רעיונות איך אפשר לעזור לאמא.

הזמנתי את כל הילדים, כולל הילד שפחד מאוד על אמא שלו האמיתית, ויחד טסנו במטוס. חלק מהילדים בחרתי אותן להיות דיילות . הילד שפחד על אמו היה הטייס. אני שיחקתי נוסעת נודניקית והייתי צריכה לבקש מהילדים כל מיני דברים לאכול ולשתות וסיפרתי לכל הילדים שישמעו "אני נוסעת לצדיק לבקש ממנו ברכה. טסתי לצדיק לבקש ממנו ברכה" הסברתי לילדים שיש דברים שהם מעבר לכל הטבע . שגם אם אין שום דרך אחרת תמיד אפשר בעזרת האמונה שלנו לזכות לישועות. אחרי שעשיתי להם עוד כמה הצגות בגן, התברר שאותו ילד, הלך לבקש ברכה מצדיק שירפא את אמא שלו – והיא בסוף החלימה! האמא סיפרה לי את הסיפור וכל כך התרגשתי לשמוע. 

כל כך שמחתי לראות איך ההצגות לילדים חרדיים שאני מעבירה משפיעים על הילדים. איך בעזרת סיפור על מטוס עשינו מעשה טוב לאותו ילד, והילד גם למד להאמין בה' ולבקש עזרה מאחרים. הם למדו למה שווה לעשות מעשים טובים מסיפור אמיתי שקרה בגן.

שי הולי
שי הוליממליץ
קרא עוד
אהבת ישראל עם תכנים שכל ילד צריך אשריך

בהצגה דרך משחק ילדים קולטים טוב ולומדים על ההתמודדויות שיש מול החלטות, ההתמודדויות שיש מול היצר הרע, ההתמודדויות שיש מול בחירות. ככה הם מבינים איך זה מרגיש לדעת לבחור

יש ילדים מאוד ביישנים שמתביישים להשתתף. בהצגות לילדים דתיים שאני עושה יש המון מקום לשיתוף הילד בזמן ההצגה. שאני מבחינה באחד ביישן, אני דווקא מעלה אותו לבמה. כבר קרה לי שילד ביישן שבעזרת ההנחייה שלי נפתח לאט לאט, פתאום יחד עם חבריו לגן היה מפקד של המכבים והוביל אותם בחיפוש היוונים במערות כשעשינו הצגה על סיפור נס חנוכה. אמא שלו התקשרה אליי למחרת ואמרה שהילד חזר עם ביטחון עצמי מאוד גבוה באותו יום, ואם אני מטפלת רגשית או רק עושה הצגות. שמחתי שנתתי לילד טעימה של ביטחון עצמי והפנתי אותה למישהי טובה שתעזור לילד להמשיך לחזר את הביטחון העצמי שלו.

אותו ילד ביישן וחמוד התמודד מול בחירה אם להעלות או לא, אם להוביל את הילדים בחיפוש אחרי היוונים או לא, וככה הילדים בהצגות האלה, שהן מיוחדות ונתפרו במיוחד עבור ילדים דתיים, לומדים איך זה מרגיש לדעת לבחור.  גם ילד שמתפתה להפריע בהצגה, לומד שזה לא כדאי כי ככה הוא לא יוכל להשתתף בהצגות שלי, והוא לומד להתגבר על היצר הרע שלו. הוא לומד שזה משתלם לו. 

צרו קשר להזמנת הצגה לילדים חרדים או דתיים

רוצים להעניק לילדים חוויה ייחודית ששמה את הילד במרכז? רוצים לקבל הצגה שמתעסקת בערכים יהודיים חשובים תוך חוויה ויזואלית מרתקת ומעניינת? ההצגות לילדים דתיים של “קרן אור- התיאטרון היהודי” מחכות לכם אצלנו באתר! כאן תוכלו לראות מגוון של הצגות לילדים חרדים, הצגות לילדים דתיים, פעילויות וחוגי העשרה שונים המותאמים במיוחד לילדים דתיים וחרדיים!  כי גם לילדים שלכם מגיע הצגות, מגיע חוויות, ומגיע התפתחות אישית שנוגעת בלב היהודי שלהם.

הצגות לילדים דתיים והצגות לילדים חרדיים שאני בונה הם עם ערך מוסף, חינוכיות וצנועות. מפעילות מקצועיות שעברו הכשרה מותאמת בדיוק להצגות ילדים לחרדים ודתיים.

כי בשבילי זו שליחות להנחיל לדור הצעיר את הרוח היהודית בלב!

כמו כל ההצגות שאני עושה גם הצגות לילדים דתיים חנוכה הם הצגות מלאות משמעות וערך מוסף

הצגות ילדים למגזר חרדי או דתי לגני ילדים, למתנסים, למלונות, למפיקי אירועים, לרכזי תרבות, למנהלי רווחה! הפעלות שונות מתוך 40 הצגות ילדים קיימות ובהתאמה אישית ללקוח!

יש לנו 40 הצגות ילדים, כולן צנועות בלבוש מתאים, בנויות בתפאורה ואביזרים מרהיבים. הצגות ילדים למגזר הדתי מתעסקות בשלל נושאי יהדות , מוסר ורוח. ההצגות חינוכיות ומתאימות לילדים בגילאי 3-9. כל הצגות הילדים למגזר הדתי יכולות להתאים כפעילות תרבותית, חברתית, או חוג דרמה לילדים בגן או במתנ"ס. הצגות ילדים למגזר הדתי יכולות להיבנות גם בהתאמה אישית לאירוע, לסוג האנשים, למטרות שאתם רוצים להעביר ולנושאים שחשוב לכם לגעת בהם.

כי אנחנו פה בשביל להרכיב לכם את ההצגה המתאימה ביותר לילדכם, כי בשבילנו זו זכות לגעת ברגש היהודי ולהעצים את הילדים דרך המסורת והרוח היהודית הכה חשובים לנו. 

צרו איתנו קשר ואנחנו בדרך לשליחות הכי גדולה שלנו – לשמח אתכם ואת ילדכם!

שליחת הודעה להזמנת הצגה

גלריית תמונות:

אודות קרן אור, התיאטרון היהודי:

קרן אור

קרן אור

כמעט עשור מאז פתחתי את התיאטרון היהודי, בדיוק סיימתי את הלימודים ב”סמינר הקיבוצים” במגמת בימוי תיאטרון, והתחלתי לחזור בתשובה.

נכנסתי ללמוד במדרשה, והתחלתי ללמוד דברים כל כך שונים ממה שהכרתי שלא הייתי דתיה, תוך כדי החזרה בתשובה התחלתי לכתוב הצגות ערכיות, התוכן היהודי שלמדתי ריתק אותי כל פעם מחדש, פתאום הכרתי באופן פנימי ואמיתי את היהדות, חגי ישראל, מידות האדם

"הפרצופים של קרן אור
יכולים להצחיק את הילד הכי קשוח בעולם,
מרגישים שהיא פועלת מתוך תחושת שליחות"
"קרן אור יודעת לקחת כל נושא,
לתרגם אותו להצגת ילדים ערכית,
ולהחדיר אותו בתבונתה לכל הילדים שצופים בה"

מאמרים נוספים:

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן