סדנת פסיכודרמה לבת מצווה

היי אני קרן אור מושיץ, 

אני חבדניקית חוזרת בתשובה 


אם הגעת לפה את בטח מחפשת פעילות לחגוג לבתך שחוגגת בת מצווה.

ראשית אני מברכת אותך במזל טוב. זהו יום קדוש ומיוחד בשביל בתך ואת בוודאי תרצי את הפעילות הכי מיוחדת בשבילה


יש בהחלט מגוון רחב של פעילויות בהם את יכולה לשמח את בתך, אפילו כתבתי מאמר על כך,

תוכלי לראות את המאמר על מגוון הפעילויות לבת מצווה דתית כאן בלינק הזה

 

אם חשוב לך להביא ערך מוסף ליום המיוחד של בתך, אוכל לספר על על סדנת פסיכודרמה שאני עושה לחברות ולבנות המשפחה, אך ראשית כדי לבדוק את הפעילות מתאימה לך חשוב לי לומר לך שאני לא מפעילה יותר מ – 40 נשים אם זה בכיתה של הילדה או בבית או באולם. חשוב לי מאוד לתת יחס אישי לכל אחת ולכן ראיתי שפעילות בפסיכודרמה לקבל המוני פחות מתאימה.


אם חשוב לך להבין מהי פסיכורדמה, אוכל לספר לך שכדי להתחבר למאגר הכוחות הפנימיים שלנו, אנחנו צריכים להתחבר לכוח היצירתי שבנו, החיבור של היצירתיות קורה כאשר אנו מתוודעים דווקא אל הספונטניות שיש בנו, הספונטניות מעוררת בנו תגובות ששוכנות בתת מודע, והוסתרו עם השנים. כך נוכל ללמוד על המקור הפנימי שלנו ונוכל להגיב באופן שונה למצבים בהם פעלנו על אוטומט.


בעצם פסיכורדמה היא הבעת הנפש דרך משחק באופן ספונטני. 

בסדנא של בת המצווה הדתית יש כמה שלבים עיקריים:

ראשית: אני מנחה את המשתתפות להשתחרר על ידי תרגילי גוף ותודעה, חשוב לי מאוד שהן יריגשו את ה"כאן ועכשיו", שהמודעות שלהן תהיה נוכחת בפעילות והן ירגישו שהן בתוך מרחב מאפשר ונעים.


שנית: אחרי השחרור התודעתי, באמצעות ההנחיה שלי נזרק לאוויר הנושא המרכזי עליו אנחנו מתחילים "לעבוד" הנשים זורקות נושאים שעולים מתת המודע שלהן ללא כל תכנון.


שלישית: אני מחלקת את המשתתפות לקבוצות ומנחה אותם באופן מאוד מיוחד לבנות סיפור שמורכב ממספר המשתתפות בקבוצה, ולאחר מכן לפרק את הסיפור לדמויות ו"להיכנס לדמות" אותה הם רוצים להציג, הקבוצות נותנות אופי לכל דמות ומתכוננות עד להצגת הסיפור.


ולסיום: כל קבוצה מציגה את הסיפור שלה על הבמה עם אביזרים מיוחדים ולעיתים קרובות (מאוד) עם הרבה הומור.


חשוב להגדיש: לימודי פסיכורדמה במוסד שלמדתי (סמינר הקיבוצים) הם לימודים מאוד עמוקים. ברוך השם, רכשתי את היכולת המיוחדת הזאת בהרבה שנים ולכן לא אוכל להסביר כל פרט של ההנחיה והאופן בו מתבצע התהליך המדהים הזה. 

הסדנה מאוד מגבשת, מלאת הומור וערך מוסף ענק שתיזכר לשנים רבות.

אני מגיעה לכל הארץ והמחירים שלי נוחים מאוד, אפשר לשלוח לי הודעה או פשוט להתקשר – 055-6696770

בהצלחה והעיקר – הרבה מזל טוב!


ומשהו לידע כללי: הפסיכודרמה פותחה על ידי פסיכיאטר יהודי – יעקב לוי מורנו. הוא צפה בילדים משחקים, וראה את הספונטניות שלהם. הוא שאל את עצמו: "איך אוכל לגרום לאדם מבוגר, להשתמש ביכולת הספונטנית והטבעית שלו ולהתחבר למקור האמיתי שלו כפי שהיה ילד, ללא הפרעות ומסכות? בעקבות שאלה זו, מורנו פיתח את שיטת הפסיכודרמה כדי לתת כלים  חוויתיים שיכולו לתת לאדם הבוגר להגיע לרמת הדיוק הגבוהה שלו עם עצמו.