מפעילה לילדים

הצגות בשיתוף עם הילדים עם קרן אור התיאטרון היהודי

"קרן אור- התיאטרון היהודי" רואה בחוגי תיאטרון והצגות מומחזות כלי התפתחותי משמעותי ומעצים של הילדים בגן. כל ההצגות נותנות הזדמנות לילדים שאני בוחרת לעלות ולהרגיש כוכב! לתת לילד הזדמנות להתבטא ולגלות את עצמו וכוחותיו דרך השתתפות פעילה. החוג סובב את לוח השנה העברי, בנוי ממערכים החופפים את חגי ומועדי ישראל, נוגע בערכי היהדות והרוח היהודית ומביא בצורה ישירה ערך מוסף חוויתי ויזואלי ומרתק לתוכן הנלמד בגן. מתאים לגילאי 3-9, ותפור במיוחד לילדים מהמגזר הדתי והחרדי.

הפעלות שונות מתוך 40 הצגות ילדים קיימות ובהתאמה אישית ללקוח

"קרן אור- התיאטרון היהודי", מביא איתו לגן שלכם חדשנות מידי שבוע, או כאירוע תרבותי וחברתי חד פעמי!

במשך 40 דקות נחשוף נושא אחר הקשור למסורת ולרוח היהודית כדי להנחיל ערכים אלה אצל הילדים. בעזרת מפעילים לילדים שעברו הכשרה מדויקת ומאמינים בהנחלת ערכי היהדות לדור הצעיר, כל מפעיל לילדים מגיע לגן עם אביזרים מיוחדים להצגה ותפאורה מיוחדת שנעשו בעבודת יד מרהיבה.

המפעיל לילדים ילמד את הילדים דרך המערכים לפתח מיומנויות משחק, עבודה על אלמנטים רגשיים וחינוכיים, יחזק את הביטחון העצמי בעזרת שיתוף הילדים במהלך ההצגה, כך שהילד יעבור שחרור רגשי באמצעות סיפורים ערכיים, מדרשי חז"ל וסיפורי התנ"ך. באמצעות הפעילות בקבוצה ובהדרכת המפעילים לילדים, הילדים מפתחים מיומנות עבודה בצוות, הקשבה, שימוש בדמיון, ובמקביל לומדים גם על אהבת ישראל, מחזקים את האמונה בה' ,התמודדות מול היצר הרע ועל עשיית מעשים טובים.

שי הולי
שי הוליממליץ
קרא עוד
אהבת ישראל עם תכנים שכל ילד צריך אשריך

בניתי 40 הצגות שונות המועברות על ידי מפעילים לילדים מוכשרים שיש בהם הדבקות במטרה להנחלת ערכים יהודיים.                     כל ההצגות וההפעלות הן עם ערך חינוכי, חוויתי ומרתק שבכל הצגה והצגה בה מפעמת הרוח היהודית ולמידה על אהבת ישראל, מועדי ישראל והמסרים שאנחנו למדים מהם . כאן ניתן לראות את רשימת ההצגות וההפעלות שלנו. כמו כן, ניתן גם להזמין הצגה בהתאמה אישית ללקוח, שתתאים לכל אירוע ייחודי ולכל גיל אליו תרצו להגיע. 

קרן אור - מפעילה לילדים - בזמן אמת, כשיש רגע מתאים אני מחליטה לשתף את הילדים בהצגה כדי שיחוו וירגישו אותה יותר מאשר שמישהו מציג להם מבחוץ כהצגה שהם שומעים ורואים אלא שהם חלק מזה

המפעילה נותנת לילדים תלבושות, אביזרים ומוזיקה שעוזרת להם להיכנס לעולם הדמויות של ההצגה. בסוף ההצגה המפעילה לילדים מעבירה את מוסר ההשכל דרך הפעלה שמשתפת את הילדים ועוזרת להם להפנים את מוסר ההשכל של ההצגה. אני מאמינה שהערכים מופנמים הרבה יותר כאשר הילד מעורב ומרגיש את ההתמודדות של הדמויות עם המעשים שלה בהצגה מאשר שהם רק רואים את ההצגה ולא לוקחים חלק פעיל בה.

המפעילה לילדים בגן עוזרת לילדים להיכנס לדמויות, לחוות את הרגשות של הדמויות ועם מה הן צריכות להתמודד בסיפור.  הם עוברים מסע רגשי וממש חיים את הסיפור בעצמם. המפעילה לילדים שואלת אותם שאלות כמו "מה לעשות עכשיו?" "לאן ללכת מפה" "מה אתם הייתם עושים?" והילדים עונים מתוך הדמויות מה היו עושים – ובכך הם לומדים על עצמם איך להתמודד בסיטואציות דומות בחיים שלהם. 

ככה יוצא שבחלק מההצגות יש הפעלה, הנה לדוגמא סיפור מתוך הפעלה לילדים שעשיתי שהזמינו אותי לפורים

אני מקפידה לשלב בין סיפור מצחיק ומרתק לבין נאמנות לפרטי העלילה בסיפור. אני מנחה את המפעילים שעובדים איתי להיות נאמנים לסיפור כפי שזה מסופר מדור לדור. בחלק מההצגות יש הפעלות לילדים שאותם מעבירים המפעילים בהכוונה בוטחת ומעניינת, כדי שהילדים ירגישו חלק מהסיפור. למשל המפעילים לפורים רצו שהילדים יעברו לימוד על סיפור המגילה, על הנס הגדול שעם ישראל עבר ולמה אנחנו מקיימים את המצוות החשובות של החג הנפלא הזה. רצינו שהילד ירגיש חלק מהחגיגה, שיבין את הסיבות לכך ולמה למשל זה חשוב לתת מתנות לעניים ולשלוח מנות בחג הזה.

לקראת פורים השנה, הנחתי את המפעילים לפורים לילדים שעובדים איתי איך לספר את מגילת אסתר. המפעילים לפורים הפעילו את הילדים ששיחקו את הדמויות של המגילה. ילדה אחת הייתה אסתר המלכה, ילד אחר מרדכי היהודי והמפעילים לפורים לילדים שיחקו את המן הרשע וילדיו. המפעילים הסבירו על הנס שנעשה לעם ישראל – שגם אם ה' לא מופיע בכתוב במגילה, הוא נוכח בכל מקום ומכוון את צעדינו ועוזר לעם ישראל בעת צרה! לאחר מכן המפעילים לפורים לילדים שרו שירי חג שהרקידו ושימחו את הילדים, והתאמנו ביחד עם הילדים על הפעלת רעשנים בבית הכנסת בקריאת מגילה כששומעים את המילה "המן".

ההורים המרוצים שצפו מהצד שיבחו את המפעילים לפורים, וגם למארגני האירוע פנו באופן אישי והפצירו בהם להזמין אותנו שוב לאירועים הקרובים.  הילדים המשיכו לשיר ולרקוד גם הרבה אחרי סיום הפעילות. 

ההפעלה היא פעילות חינוכית. הילדים רוצים להביע את עצמם, ואחרי שנותנים להם להביע את עצמם, הביטחון העצמי שלהם עולה

ההפעלה היא לא רק חוויה כיפית ומרתקת. היא גם מעבירה מסרים חשובים לילדים והיא פעילות חינוכית לילדים עם ערך מוסף לכל דבר. אני מקפידה שכל הצגה והפעלה ישולבו תמיד עם מסר חינוכי בין אם זה עבודה על מידות טובות או חיזוק הביטחון העצמי של הילד. הרבה פעמים ילדים ביישנים נמנעים לעלות, ובעזרת ההכוונה שלי או של המפעילים, אנחנו יודעים לאתר את הילד הביישן, ולתת לו תפקיד בהצגה. אם הוא מאוד מתייבש, הוא מתחיל בלחלק למשל את האביזרים לכל הילדים, עד שהוא מרגיש נוח גם לעלות על הבמה ולשחק בעצמו. בזכות המון פרגון, עידוד , חום ואהבה שאנחנו מעבירים בפעילות חינוכית לילדים שלנו, הילד הביישן נפתח לאט לאט והוא נהיה מעורב יותר בהצגה ובדמות שאותה הוא משחק. זה לא קורה בכל פעילות חינוכית לילדים אחרת, אלא ייחודי מאוד ל"קרן אור – התיאטרון היהודי".

האמונה שלי ביכולות שלהם מעודדת אותם להתפתח ולהוציא את הכשרונות והיכולות שלהם החוצה

כבר קרה לי שילד שרק עלה לחלק אביזרים – הפך לדמות מובילה בהצגה, שהנהיגה את הילדים לעשות מעשים כמו להיות מפקד המכבים המוביל חיפוש נרחב אחר היוונים המתחבאים – ובכך מוביל את כל ילדי הגן אחריו, או לחפש אחר חפץ אבוד ולזכות להשיב אבידה לחבר. בזכות הכוונה זו של הפעילות החינוכית, הביטחון העצמי של הילדים עולה לאין שיעור, וההזדמנות לשחק ולהוביל את הסיפור מחזקת אותם גם בחיי היומיום שלהם ובהתמודדות עם סיטואציות בגן, מול ההורים והחברים. רואים שבזכות הפעילות החינוכית לילדים שאנחנו מעבירים, הילדים מגלים את הכוחות והחוזקות שלהם, את היכולות שלהם לעמוד מול קהל, את הביטחון העצמי שלהם, והמון ילדים פרצו הרבה מחסומים אישיים שלהם וגילו כישרונות משחק נפלאים ומרתקים שגרמו להם לפרוח ולשיר, ולהכיר את עצמם ואת המסוגלות שלהם. אני שמה דגש שבכל הצגה תהיה פעילות חינוכית לילדים  

הצגות ילדים למגזר חרדי או דתי לגני ילדים, למתנסים, למלונות, למפיקי אירועים, לרכזי תרבות, למנהלי רווחה - הפעלות שונות מתוך 40 הצגות ילדים קיימות ובהתאמה אישית ללקוח

ההצגות וההפעלות שלי מתאימים לכל סוג של אירוע, חג, או פעילות תרבותית. מגני ילדים ועד מלונות ומתנסים. אני פונה אליכם רכזי תרבות, מנהלי רווחה, מפיקי אירועים, גננות ומפקחות, ומזמינה אתכם לבחור הצגות לילדים דתיים מתוך 40 הצגות קיימות או בהתאמה אישית לנוחיותכם. אני עובדת עם מספר מפעילים לילדים, כך שיכולים להתקיים מספר אירועים של הצגות לילדים דתיים במקביל ללא חשש ממחסור בכוח אדם. המפעילים לילדים שלי הם מקצועיים ומנוסים, וכמו שאני רואה את הצגות הילדים לדתיים כשליחות והפצת האור לדור הצעיר, כך גם המפעילים לילדים שלי נרתמים לעשייה בחדווה ובמקצועיות ותחושת שליחות מדבקת ועמוקה. ההצגות לילדים דתיים שאני מעבירה הן ערכיות, חינוכיות, בעלות ערך מוסף, משתפות את הילדים ומחזקות אותם במידות הטובות, יכולות וכשירון, כשכל אלו משולבים ברוח היהדות והמסורת. זוהי זכות בשבילי וצורך נפשי להנחיל לדור העתיד דרך הצגות לילדים דתיים את רוח היהדות וחיזוק האמונה. 

אני קוראת לכם להצטרף אל המשפחה הגדולה שלנו ולהזמין מאיתנו הצגות לילדים דתיים של "קרן אור – התיאטרון היהודי". 

צרו איתנו קשר ואנחנו בדרך לשליחות הכי גדולה שלנו- לשמח אתכם ואת ילדכם!

 

גלריית תמונות:

אודות קרן אור, התיאטרון היהודי:

קרן אור

קרן אור

כמעט עשור מאז פתחתי את התיאטרון היהודי, בדיוק סיימתי את הלימודים ב”סמינר הקיבוצים” במגמת בימוי תיאטרון, והתחלתי לחזור בתשובה.

נכנסתי ללמוד במדרשה, והתחלתי ללמוד דברים כל כך שונים ממה שהכרתי שלא הייתי דתיה, תוך כדי החזרה בתשובה התחלתי לכתוב הצגות ערכיות, התוכן היהודי שלמדתי ריתק אותי כל פעם מחדש, פתאום הכרתי באופן פנימי ואמיתי את היהדות, חגי ישראל, מידות האדם

"הפרצופים של קרן אור
יכולים להצחיק את הילד הכי קשוח בעולם,
מרגישים שהיא פועלת מתוך תחושת שליחות"
"קרן אור יודעת לקחת כל נושא,
לתרגם אותו להצגת ילדים ערכית,
ולהחדיר אותו בתבונתה לכל הילדים שצופים בה"

מאמרים נוספים:

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן