רעיונות לבת מצווה דתית

מחפשת רעיונות לבת מצווה דתית?

בת מצווה למגזר הדתי

בת המצווה, הינו אחת הרגעים החשובים והזכורים ביותר בחייה של נערה, ביום זה אשר נמלאו לה שתים עשרה שנה, זוכה הנערה להיות מחוייבת בקיום התורה והמצוות, ולגדול ולעלות מעלה מעלה בהנהגה יהודית צנועה ופנימית.

גם הוריה זוכים לשמחה רבה ונחת ועושים ככל יכולתם לארגן ולהכין את היום המיוחד הזה, כדי שיזכר לטובה לשנים רבות.

ישנם הורים שירצו מפעילה לבת מצווה דתית בהפקה יוקרתית, וישנם הורים שיחפשו הפעלה לבת מצווה דתית צנועה, פנימית, עם הרבה ערך מוסף איכותי.

אנסה לקבץ כאן את מה שאתם צריכים לדעת, ולתת רעיונות לבת מצווה דתית כדי שבסופו של דבר הילדה שתכן תהיה הכי שמחה ומאושרת.

הנה מה שאתם צריכים לדעת:

איזה מפעילה לבת מצווה דתית כדאי לבחור?

הורים שמחפשים פעילות לבת מצווה דתית או תוכנית לבת מצווה חרדית, צריכים לחפש מפעילה שהתכנים שלה מיועדים לציבור
שומר תורה ומצוות, כדי להפיק טקס בת מצווה שיותאם לציבור דתי, על המפעילה להיות דתיה ולהכיר את העולם הדתי, להיות בקיאה בהלכות השונות ויחד עם זאת יכולה להפיק חגיגה איכותית ומוצלחת. לכן ראשית כדאי לבחור מפעילה לבת מצווה דתית, איכותית ועם זאת יראת שמיים.

ערב אינטימי או אטקרציות?

שילוב אטרקציות בשמחת בת המצווה תלויות בתקציב וטעם אישי, ישנם הורים שיחפשו פעילות אינטימית בעלת תוכן יהודי, ישנם הורים שיחפשו פעילות יצירתית שמחברת ומאחדת את המשתתפים, ויש את אלו שיחפשו בעיקר מוזיקה מקפיצה לרקוד ולשמוח, אני באופן אישי מעדיפה פעילות גם צנועה וגם שתיזכר לעד ולא עוד מהפעילויות של מוזיקה רועשת בלי תוכן, ובכל זאת הנה לפניכם כמה מהאופציות:

תקליטנית דתית?

בארוע יהודי, המוזיקה משמעותית הרבה יותר מכל ארוע אחר, המסורת היהודית מקשרת את המוזיקה הפיוטים הצלילים והניגונים לרוחניות ועבודת השם, תקליטנית דתית יכולה להיות מישהי שבעצמה דתיה ומחוברת כל כולה לפייליסט היהודי אם זה שירי אמונה מקפיצים, שירים שמעוררים את לבבות הנשים, ניגונים שמשמחים את הנשמה ושמחה פורצת גזר, תקליטנית דתית או חרדית שניגנה באירועים רבים ומכירה את התכנים של המגזר היהודי זה בדיוק מה שאתם צריכים ומחפשים עבור האירוע שלכם, כמו כן חשוב מאוד הציוד של התקליטנית הדתית, שיהיה סאונד איכותי, שירים טרנדיים שיתאימו לקהל, וכמובן מיקסים מדליקים שיוסיפו אוירה מקפיצה ומיוחדת שיוסיפו לבת המצווה ולאורחיה, אני באופן אישי חושבת שהיום מספיק לחבר את הפלאפון לרמקולים עם כבל ייעודי ולהשמיע פלייליסט של יוטיוב, יש הרבה פלייליסטים יהודים מיוחדים שנותנים אווירה טובה לאירוע. אלא אם כן מדובר על אולם אירועים גדול.

הפרשת חלה?

הפרשת חלה היא אחת המצוות היקרות ביותר לאישה ומתאימה לבת מצווה דתית כמו כפפה ליד, הקדושה, העוצמה הרוחנית, התפילות והבקשות, מעוררות את לב הקהל. מצווה זאת פותחת את שערי השמיים ונוגעת בלב חוגגת בת המצווה ומשתתפי האירוע ומשאירה בהם שובל של אמונה ואור גדול, לשמחתי עשיתי כמה פעילויות של פסיכודרמה לנערות בת מצווה ואחרי הפעילות עשיתי הפרשת חלה לסגירת הערב, כולן יצאו באנרגיות מדהימות.

סדנה אינטימית בפסיכורדמה?

יש הורים שיעדיפו לעשות הפעלה לבת המצווה צנועה ואינטימית, בבית הספר בו הילדה לומדת עם החברות שלה, או עם המשפחה המצומצמת והחברות. מה שבטוח, ההורים יחפשו פעילות שמשרה אוירה רגועה ונעימה ובה כל הנשים ירגישו שהן חלק חשוב באירוע. בסדנת פסיכודרמה תינתן האפשרות לכל המשתתפות להנות מסדנה בת שלוש שעות בהן כל אחת תוציא את כל הכישרונות והיכולות שלה לאור ותצא למסע לתוך תת המודע שלה. בדיוק בזה אני מתמחה. אם אתם מחפשית בת מצווה פנימית, עם תוכן ושתיזכר לכם לעד תוכל ליצור איתי קשר ואגיע אליכם לעשות לכם פעילות פסיכודרמה בהם כל המשתתפות יהיו חלק מהארוע ויזכרו את הארוע לעד. לעוד פרטים שלחו לי הודעה.

קליפ לבת המצווה?

את האירוע החשוב הזה וודאי תרצו לתעד, בין כל האופציות שיש היום תוכלי לבחור בין מצלמה ביתית, סמארטפון עם מצלמה ביתית, הזמנת צלמת לתמונות סטילס וכמובן תוכלי להשאיר למזכרת צילום וידאו של האירוע. בכל מקרה מומלץ מאוד להפיק קליפ קצר לחוגגת שישאיר בחוגגת בת המצווה חותם עמוק וזכרון לתמיד של היום המאושר שלה. תזכורת לשנים רבות לכלת בת המצווה ולחברותיה ובעיקר למשפחתה.בימינו אפשר לצלם בטלפון החכם ולהשתמש באפליקציות כדי לערוך את הסרטון בחינם. תשאלו אותי על כך.